Centrálny vysávací systém

Prečo by ste sa mali zaujímať o takýto spôsob vysávania Vášho domu?

1. Je efektívnejší ako bežné vysávače a nevíri prach

Žiadny klasický vysávač, ani vybavený najvýkonnejším filtrom, nedokáže to, čo centrálny vysávací systém.

Prečo?

Prečo vlastne vysávame? - Aby sme sa zbavili prachu.
Ako funguje klasický vysávač? - Nasáva vzduch tak, že v mieste sania vytvára podtlak aby nasal vzduch spolu s prachom a nečistotami.

To, čo na jednej strane nasaje, to musí na druhej strane vyfúknuť. Čím väčší sací výkon, tým väčší vzduchový výkon vysávač má. Čo sa stane keď fúknete vzduch do miestnosti? Rozvíri sa prach. Takmer všetok prach z okolia vysávača vzlietne a prúdi vo vzduchu. Takže miesto toho, že by ste ten prach povysávali, ste ho len rozvírili do vzduchu. Keď’ vysávanie skočíte, prúdenie vzduchu prestane a prach sadne buď na podlahu alebo na nábytok, kvety, doplnky a podobne.

Aj keby ste mali vysávač s tým najlepším filtrom na svete, stále by vám vzduch, ktorý z neho vychádza víril prach vo vzduchu. Jediný spôsob, ako tomuto efektu zabrániť, je vzduch nevypúšťať, resp. ho vypúšťať niekam inam. A presne na to vznikol centrálny vysávací systém.

Vďaka nemu máte v miestnosti v ktorej vysávate máte iba podtlak. Nasávate vzduch cez hubicu a hadicu do potrubia a vzduch je vyfukovaný von.

Takto zvírite iba ten prach, ktorý vzlietne následkom Vášho pohybu, či pohybu predmetov s ktorými vysávate.

Vďaka tomu tento spôsob vysávania ocenia hlavne alergici.

2. Nadstavce takmer na všetko

Môžete meniť nadstavce a začať najskôr vysávať prach z nábytku, parapetu, kvetov – aj z domácich zvierat (cez príslušenstvo ktoré si môžete dokúpiť).

3. Menej hluku, viac pokoja

Aj hluk vysávača je niekedy otravný – keď vysávate bežným vysávačom. CVS počujete tiež, no je výrazne tichší (a určite menej otravný).

4. Pohodlná starostlivosť aj o vášho miláčika

Hadice na vysávanie môžete mať 2. Jednu pre interiér a jednu pre Vášho miláčika, ktorým sa vozíte do práce, či na dovolenku a nákupy.

 

Máte záujem o vypracovanie cenovej ponuky? Vyplňte nasledujúci dotazník a my sa Vám ozveme.